Raft Oyunu Nedir ?

Merhaba aklimatakilan.com okuyucuları. Hadi : “Raft Oyunu Nedir ?” adlı bloğumuzu okuyalım.

 

Raft oyunu popüler hayatta kalma oyunudur. Oyunda bir denizin ortasında başlıyorsunuz. 4 karelik bir sandal içinde. Tek başınıza denizin ortasında hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tabi en temel ihtiyaç nerde olursak olalım su ve yiyecek. Deniz suyu içince bildiğiniz üzere tuzlu su olduğundan, susuzluğumuzu daha arttırır. Peki durum böylese oyunda nasıl hayatta kalırız ?

Cevabı basit. Oyunda karşı yönden tek bir yönden belirli maddeler geliyor. Örnek olarak tahta, plastik, fıçı vb. Olabildiğince tahta toplayın, tahta oyunda çok önemli. Oyunda ayrıca köpek balığı var, köpek balığı belirli zaman aralıklarıyla bizim sandalımıza saldırıyor. Eğer engellemezseniz zamanla sandalınız yok olur ve sandaldan düşüp oyun sizin için sonlanmış olur. Köpek balığı saldırılarını engellemek için mızrak yapmanız gerekecek. Önceliğiniz mızrak, su arıtma, yiyecekleri pişirmek için gerekli olan ateş lazım olacak. Bunlara öncelik verin hayatta kalmak için. Ayrıca oyunda belli mesafelerde karşınıza gelen adalar var. Bu adalarda durmanızı tavsiye ederim.

Oyunun grafikleri oldukça güzel, oyunun boyutuna bakılınca. Oyun hakkında bilgi verdikten sonra nasıl oynanır sorusuna cevap verelim.Oynanışı oldukça basit 1 kaç oynamayla oyunu çözersiniz. Bu bilgileri verdikten sonra oyunu beğendiyseniz indirebilirsiniz. Online mod sayesinde arkadaşınızla oynayıp, oyun sizin için daha keyifli hale gelir.

 

Bu bloğumuz da raft oyunu nedir ? sorusuna yanıt verdik. Bir diğer bloğumuz da görüşmek üzere.

“Raft Oyunu Nedir ?” üzerine 1 yorum.

  1. Bu yazı da bu oyunla çıkartacaz gibi. Oyunu ilk defa burda gordum ve okudum. Guzel oyuna benziyor boyutu da dusuk.

Bir cevap yazın